Zaproszenie do udziału w projekcie: „Szkoła Dostępności Cyfrowej”

 

szdc_2025-2027.png

 

Zdobądź cenione kwalifikacje w Szkole Dostępności Cyfrowej i otwórz sobie drzwi do nowych możliwości zawodowych!

„Szkoła Dostępności Cyfrowej” (SDC) to inicjatywa, która ma na celu kształcenie specjalistów i specjalistek ds. dostępności cyfrowej. W dzisiejszym świecie, pełnym cyfrowych narzędzi, umiejętności w zakresie dostępności stają się niezwykle istotne, zwłaszcza w kontekście integracji osób z niepełnosprawnościami.

Projekt realizowany jest przez firmę Certes Sp. z o.o. we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji, w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027. Celem SDC jest przygotowanie specjalistów, którzy będą w stanie przeprowadzać audyty dostępności stron internetowych, aplikacji mobilnych oraz dokumentów cyfrowych, a także prowadzić badania dostępności.
 
Inicjatywa skierowana jest do nauczycieli, wykładowców, pracowników instytucji publicznych, organizacji pozarządowych oraz do wszystkich osób, które ukończyły szkołę ponadpodstawową (również absolwentów) w zawodzie technik programista lub technik informatyk. Warunki uczestnictwa pod linkiem

 

Jeżeli spełniasz te wymagania, możesz zgłosić się do projektu. Aby to zrobić:

  1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy na platformie rekrutacyjnej. W ten sposób utworzysz także konto na tej platformie.
  2. Jeżeli czegoś nie wiesz lub czegoś nie rozumiesz, skontaktuj się z osobą koordynującą dla konkretnego regionu Polski. Tu znajdziesz dane kontaktowe.
  3. Po rejestracji musisz uzupełnić dokumenty. Twoja koordynatorka skontaktuje się z Tobą i przekaże szczegóły. Lista dokumentów istotnych przy rekrutacji i podczas uczestniczenia w projekcie znajdują się pod linkiem.
  4. Zrób test wiedzy. Składa się z testu jednokrotnego wyboru z 25 pytaniami. Są też zadania otwarte. Pamiętaj żeby wypełnić ten test samodzielnie, bo on nam służy do przypisania do konkretnego poziomu grupy. Nie korzystaj ze sztucznej inteligencji, bo na tym możesz tylko stracić.
  5. Po tym wszystkim otrzymasz możliwe terminy szkoleń.
  6. Teraz przejdź przez szkolenia, które przygotują Cię do walidacji. 
  7. Pierwsze podejście do walidacji sfinansuje Ministerstwo Cyfryzacji. 

 

W ofercie dostępne są:

  • Bezpłatne szkolenia z zakresu dostępności cyfrowej – nauczysz się, jak tworzyć strony internetowe, aplikacje mobilne i dokumenty dostępne dla osób z różnymi potrzebami.
  • Szkolenia wakacyjne – wybierz dogodną lokalizację i rozpocznij naukę.
  • Wsparcie logistyczne – zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie oraz zwrot kosztów dojazdu, abyś mógł w pełni skupić się na nauce.
  • Certyfikaty zawodowe – po zakończeniu szkolenia uzyskasz dokumenty potwierdzające Twoje kwalifikacje, które otworzą Ci drzwi do nowych możliwości zawodowych. 

Projekt realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), Priorytet 3. Dostępność i usługi dla osób z niepełnosprawnościami, Działanie 03.02 Dostępność cyfrowa. Okres realizacji: 01.04.2024 – 31.03.2028 r. 
 
Program szkoleń ->LINK
Szczegóły: Szkoła Dostępności Cyfrowej – Czas na ekspertów cyfrowej dostępności
 
 

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki LubelskiejPOWR.03.05.00-00-Z036/17