Weź udział w kolejnym spotkaniu Kawiarenki partycypacyjnej
Przyjdź do Urban Lab Lublin, 24 czerwca (środa), o godzinie 17.00 na spotkanie pod tytułem: Porozmawiajmy o... prawidłowym gospodarowaniu odpadami w mieście!
Wstęp na spotkanie jest wolny.
Podczas spotkania poznasz:
- praktyczne aspekty idei zero waste oraz gospodarki o obiegu zamkniętym
- realne rozwiązania i wyzwania – zwłaszcza w kontekście segregacji w blokach i kamienicach.
- najpopularniejsze mity wokół odbioru śmieci.
Gośćmi Kawiarenki partycypacyjnej będą przedstawiciele i przedstawicielki Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin oraz firmy KOM-EKO SA w Lublinie.
W programie m.in.:
-
System w praktyce – jak prawidłowo segregować i jakich błędów unikać?
-
Droga odpadu – co dzieje się ze śmieciami po ich odebraniu i jak działają nowoczesne sortownie?
-
Naprawa zamiast wyrzucania (Mapa punktów napraw w Lublinie)
-
Dyskusja o kompostowaniu oraz otwarty panel dyskusyjny dla wszystkich uczestników.
Masz pytania dotyczące segregacji? Zastanawiasz się, gdzie wyrzucić konkretne odpady? Przyjdź, zapytaj i weź udział w dyskusji.
