Weź udział w kolejnym spotkaniu Kawiarenki partycypacyjnej

Przyjdź do Urban Lab Lublin, 24 czerwca (środa), o godzinie 17.00 na spotkanie pod tytułem: Porozmawiajmy o... prawidłowym gospodarowaniu odpadami w mieście!

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Podczas spotkania poznasz:

  • praktyczne aspekty idei zero waste oraz gospodarki o obiegu zamkniętym
  • realne rozwiązania i wyzwania – zwłaszcza w kontekście segregacji w blokach i kamienicach.
  • najpopularniejsze mity wokół odbioru śmieci.

Gośćmi Kawiarenki partycypacyjnej będą przedstawiciele i przedstawicielki Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin oraz firmy KOM-EKO SA w Lublinie.

W programie m.in.:

  • System w praktyce – jak prawidłowo segregować i jakich błędów unikać?

  • Droga odpadu – co dzieje się ze śmieciami po ich odebraniu i jak działają nowoczesne sortownie?

  • Naprawa zamiast wyrzucania (Mapa punktów napraw w Lublinie)

  • Dyskusja o kompostowaniu oraz otwarty panel dyskusyjny dla wszystkich uczestników.

Masz pytania dotyczące segregacji? Zastanawiasz się, gdzie wyrzucić konkretne odpady? Przyjdź, zapytaj i weź udział w dyskusji.

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki LubelskiejPOWR.03.05.00-00-Z036/17