Przedsiębiorcza Młodzież - zaproszenie do IV edycji
Biuro Rozwoju Kompetencji UMCS oraz Wydział Ekonomiczny w partnerstwie z Urzędem Miasta Lublin stwarza więc platformę wymiany pomysłów, doświadczenia i integracji kilku, pozornie niezwiązanych ze sobą grup. Projekt daje wiele korzyści, zarówno w rozwoju osobistym i zawodowym uczniów, inspiracji dla pracodawców i partnerów kreatywnych jak i w szerszej skali – rozwijanie i kreowanie rynku pracy Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego.
Weź udział w 4. edycji Przedsiębiorczej Młodzieży i zgłoś swoją szkołę, aby uczniowie i uczennice:
- pobudzili w sobie przedsiębiorczość, a potem przekuli pomysły w praktykę,
- doświadczyli profesjonalnej współpracy z ekspertami,
- otrzymali wartościowy feedback w trakcie realizacji zadania od osób doświadczonych
w branży, - szlifowali swoje umiejętności interpersonalne,
- nauczyli się autoprezentacji, umiejętności miękkich i kreatywnego myślenia,
- integrowali się ze środowiskiem biznesowym oraz zawiązywali relacje z uczniami innych szkół biorących udział w projekcie,
- stworzyli profesjonalne relacje medialne przy wsparciu AI,
- zdobyli pierwsze kontakty zawodowe, które mogą zaprocentować w przyszłości!
Jak się zgłosić?
Przez najbliższy tydzień uczniowie i uczennice lubelskich szkół ponadpodstawowych poprzez swoich nauczycieli/wychowawców/opiekunów mogą zgłaszać 15-35-osobowe grupy. Do deklarowania swojego udziału zapraszamy również przedsiębiorstwa i instytucje prowadzące działalność gospodarczą na terenie Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego, w tym przedstawicieli sektora kreatywnego. Zgłoszenia przyjmujemy od 20 do 26 stycznia 2025 r.
Przebieg projektu
Zgłoszona grupa dzieli się w kilkuosobowe grupy projektowe i łączona z przedsiębiorcami oraz partnerami kreatywnymi w oparciu o zbliżony profil działania. Następnie uczniowie realizując zadanie projektowe: spotykają się z przedstawicielami firm w ramach wizyt studyjnych oraz są oprowadzani po kampusie UMCS, biorą udział w serii dedykowanych warsztatów i szkolą się pod okiem partnerów kreatywnych. Nie zabraknie warsztatu z zakresu wykorzystania sztucznej inteligencji w marketingu, analizy typów osobowości metodą MBTI oraz szkolenia na temat CSR, który będzie nowością w tej edycji. Szczególną uwagę poświęcimy tematyce społecznej odpowiedzialności biznesu, traktując ją jako jeden z kluczowych obszarów. Ogłosimy również Konkurs dla młodzieży na najlepszy projekt CSR-owy dla partnerów projektu - przedsiębiorstw lub instytucji odpowiedzialnych społecznie, ze szczególnym uwzględnieniem mediów internetowych. Program zawiera również warsztat z realizacji profesjonalnych relacji medialnych. Efekty prac będą ocenianie przez specjalistów przez przedsiębiorców oraz kapitułę konkursową. Projekt zwieńczy uroczysta Gala Podsumowująca, która odbędzie się 12 czerwca 2025 r.. Podczas wydarzenia uczniowie zaprezentują zwycięskie prace i otrzymają wyróżnienia.
Dotychczas w każdej edycji wzięło udział około 300 adeptów i adeptek szkół ponadpodstawowych, co świadczy o dużym zainteresowaniu projektem. Wśród partnerów projektu znalazły się takie firmy jak: MEDISEPT SP z o.o., NOYEN SP z o.o., Konsulat Austrii w Lublinie, ALIPLAST SP. Z O.O., Orange Polska S.A., Port Lotniczy Lublin, emedia sp. z o. o., Arkadiusz Mikrut, Anna Nizioł Competiva, Maik Agencja Reklamowa Sp. z o.o. Sp. J., StartUp Social Media-Paulina Siewierska-Kowalczyk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Bystrzyca" w Lublinie sp. z o.o.
z siedzibą w Lublinie - Aqua Lublin, Fundacja VCC, Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin (LOT Metropolia Lublin) czy Tutlo i wiele, wiele innych.
Nie czekaj! Zgłoś swoją szkołę i daj szansę uczniom na wszechstronny rozwój!
Szczegółowe informacje dotyczące projektu, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin projektu znajdują się na stronie Miasta Lublin.
Projekt Przedsiębiorcza Młodzież jest realizowany wspólnie przez Urząd Miasta Lublin i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie