Biuro Karier i Współpracy
z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym
Politechniki Lubelskiej

Hackathon EUDIS z pulą nagród 20 000zł

Data: 31 - 02.05.2024
Miejsce wydarzenia: Online oraz stacjonarnie w Krakowie (w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego)
Przejdź do kalendarza pokaż na mapie

 

eudis_2024.jpg

 

W dniach 31 maja - 2 czerwca br. Krakowski Park Technologiczny organizuje polską edycję EUDIS (EU Defence Innovation Scheme) Hackathon Digital in Defence. Uczestnicy hackathonu będą prototypować nowe rozwiązania w jednej z wybranych przez siebie dziedzin:

  • ochrona infrastruktury podwodnej,
  • poprawa świadomości sytuacyjnej,
  • cyberbezpieczeństwo w obronie.

Hackathon odbędzie się w 6 państwach europejskich jednocześnie (Polska, Litwa, Grecja, Belgia, Węgry, Włochy). W Polsce odbędzie się on w Krakowie w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego, natomiast uczestnicy mogą brać udział w konkursie zarówno stacjonarnie jak i online (możliwy jest nocleg na miejscu).

Organizacja hackathonu wpisuje się w działania Krakowskiego Parku Technologicznego w obszarze technologii związanych z bezpieczeństwem – w 2024 r. KPT, jako jedyny akcelerator technologii w Polsce, został przyłączony do prestiżowej sieci akceleratorów NATO DIANA (wraz z Akademią Górniczo-Hutniczą).

Hackathon stanowi okazję dla studentów do rozwijania umiejętności, nawiązania międzynarodowych kontaktów oraz zdobycia cennego doświadczenia w branży obronności i cyberbezpieczeństwa. Uczestnicy zyskają możliwość współpracy z doświadczonymi mentorami i ekspertami, wymiany doświadczeń, oraz szanse na wygranie atrakcyjnych nagród – pula nagród 20 000 zł oraz uczestnictwo w międzynarodowym programie mentoringowym.

Otwarcie rejestracji i selekcji uczestników: 15 kwietnia 2024 - 19 maja 2024

Zwycięzcy będą wybierani na podstawie trafności, innowacyjności i zespołowej jakości ich rozwiązań dla sektora obronnego, po prezentacji wypracowanego w trakcie konkursu rozwiązania.

Więcej szczegółów i rejestracja pod linkiem: eudis-hackathon.eu

 

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki LubelskiejPOWR.03.05.00-00-Z036/17